COURAGE®
Kuvaus
'Courage®' (Kordes, 2019) on kompakti kasvava teehybridiruusu (~90–100 cm korkea), jolla on elegantit, kermanvalkoiset aprikoosinsävyiset, täysin täyteläiset kukat (~11–12 cm). Sillä on lempeä, teenomainen tuoksu, se kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun ja on taudinkestävä. Pystykasvuinen ja voimakas tummanvihreällä lehdistöllä – erinomainen valinta pensasistutuksiin ja terassille istutettavaksi.
- Saatavilla: 46
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Pastelli aprikoosi erittäin vaalealla, melkein pölyisen vaaleanpunaisella ulkoreunalla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |












-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)
