







DONATELLA® Maker
Kuvaus
Donatella® on teehybridiruusu/pensasruusu (80–120 cm korkea), jossa on suuret, neljännesmaiset vaaleanpunaiset kukat (~12 cm, ~60–70 terälehteä) ja voimakas toukokuun ruusun tuoksu. Se kukkii myöhäisestä keväästä halloihin asti, on erinomaisesti tautien kestävä ja on voittanut lukuisia kultamitaleja ja tuoksupalkintoja. Ihanteellinen penkeille, seinille ja pistokkaille.
- Saatavilla: 6
- Kasvattaja: Ar B Agro
12.00€
Veroton: 9.92€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | Useimmiten 80 - 120 cm, mutta voi saavuttaa jopa 150 cm korkeuden |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kiiltävä, hyvin tummanvihreä ja runsas lehti; Voimakas, pystyssä kasvava pensas; Hyvin usein kukinta; Erinomainen vastustuskyky sairauksille; |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Vaaleanpunainen pehmeä lohen sävy |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Kehäkukkasienen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)