









GEBRUDER GRIMM®
Kuvaus
GebrüderGrimm® on ADR-palkittu floribunda-ruusu, joka kasvaa kompaktina, tuuheana pensaana noin 60–80 cm korkeana × 50–70 cm leveänä. Se muodostaa keskikokoisia täyteläisiä (26–40 terälehteä) kaksivärisiä kukkaterttuja — kirkkaanoranssista keltaiseen vaaleanpunaisin reunuksin —, jotka haalistuvat vaaleanpunaisiin sävyihin. Kukissa on lempeä tuoksu, ja ne kukkivat toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun, ja kasvilla on kiiltävä, taudinkestävä lehvistö sekä hyvä kuumuudenkesto — ihanteellinen pensasaitaan, ryhmäistutuksiin tai astioihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro / W. Kordes Söhne
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kirkkaan punaisen, punertavan oranssin yhdistelmä, joka muuttuu vaaleanpunaiseksi ruusun kukkiessa |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
