



GRÄFIN DIANA®
Kuvaus
GräfinDiana® (Parfuma® kokoelma) on kompakti hybriditeeruusu (~100–120 cm korkea, ~60 cm leveä), jolla on runsaat purppuravioletit, suuret, täysin täyteläiset kukat (~9 cm) ja voimakas hedelmäinen kukkatuoksu, jossa tuntuu ruusu, sitrushedelmät, litsi, kirsikankukat, hunaja ja luumu — erityisen voimakas keskipäivällä ja illalla. Korkea taudinkestävyys, kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun, sopii erinomaisesti leikkaukseen.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Kestää sairauksia |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Väri | Violetti punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Voimakas sitruunan tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)