HERCULES®
Kuvaus
Herkules® on voimakas, tuoksuva pensasruusu, joka kasvaa noin 120 cm korkeaksi ja 60 cm leveäksi. Se kukkii toistuvasti kesän alusta syksyyn suurilla, täyteläisillä nostalgisilla kukilla (~7–9 cm) kermanvalkoisista laventelin sävyistä vaaleaan vaaleanpunaiseen. Voimakas sitrushedelmien ja vihreiden päärynöiden tuoksu on voimakkaimmillaan keskipäivällä ja illalla. Se on taudinkestävä ja helppohoitoinen, sopii ihanteellisesti pensaisiin, reunuksiin tai pistokkaisiin.
- Saatavilla: 25
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Vaaleanpunainen useissa eri sävyissä ja intensiteetissä - melkein valkoisesta kirsikanpunaiseen, lohenpunainen ja herkkä laventelin sävy |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Ihanan ilmava ja raikas sitruunan tuoksu. Keskituoksua hallitsevat vetiset vihreät omenat, joista kehittyy vihreä, kuorittu päärynä. Vihreät hedelmät ovat täydellisessä harmoniassa kukan viipyvän tuoreuden kanssa. Aromin maksimivoimakkuus: keskipäivällä, iltaisin. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |










-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)


