



KORDES BRILLIANT®
Kuvaus
KordesBrilliant® on voimakas tee-/pensasruusuhybridi, joka saavuttaa noin 100–150 cm korkeuden ja 70 cm leveyden. Sillä on 9 cm suuret, maljamaiset, tumman kirkkaan punaiset tai tulipunaisen oranssipunaiset kukat, jotka ovat järjestäytyneet pieniksi tertuiksi ja joilla on kevyt tuoksu. Tämä ruusu on erittäin kestävä tauteja ja pakkasia vastaan, kukkii runsaasti ja toistuvasti alkukesästä syksyyn, sillä on kiiltävä vihreä lehvistö ja erinomainen sateen kesto, mikä tekee siitä ihanteellisen yksittäisistutuksiin, pensasaidoiksi tai massaistutuksiin.
- Saatavilla: 31
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusupensas |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120-150 cm |
| Leveys | 100 cm |
| Edut | Kukkii toistuvasti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Kirkas, tummanoranssi |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)



