



LAVAGLUT®
Kuvaus
Lavaglut on runsas floribunda-ruusu syvän samettisen tummanpunaisilla kukilla, erinomaisella toistuvalla kukinnalla ja vahvalla taudinkestävyydellä. Ihanteellinen pensasaitoihin ja reunustuksiin.
- Saatavilla: 15
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 60 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Pakkasenkestävä, kukkii erittäin runsaasti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Sametti tummanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)