
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
LEIKKIÄ ROCOCO®
Kuvaus
'PlayfulRokoko®' on viehättävä vaaleanpunainen puutarharuusu, jonka esitteli Rosen Tantau. Se kasvaa tuuheassa, pystysuorassa muodossa, noin 50–80 cm korkeaksi, kiiltävine, tummanvihreine lehvineen. Puolikaksinkertaiset pionityyppiset kukat ovat 6–8 cm leveitä, muodostuvat 3–5 kukan tertuissa ja kukkivat runsaasti alkukesästä pakkasiin asti. Se on käytännössä hajuton, erittäin terve (hyvin kestävä härmää ja mustalaikkutautia vastaan) sekä arvostettu erinomaisena leikkokukkana.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
14.00€
Veroton: 11.57€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Spray ruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Erinomainen vastustuskyky sairauksille; Erinomainen talvikestävyys; Erittäin tuottava puutarharuusu - ominaista nopea kasvu ja tiheä kukinta; Sopii leikkokukille; Se sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, hybriditeepenkkeihin ja romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä ryhmäistutuksia, kun istutetaan 6-8 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 35-40 cm. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)