



LEONARDO DA VINCI® Meideauri
Kuvaus
Leonardo daVinci® on runsas, keskipitkä vaaleanpunainen floribunda-ruusu (noin 120–150 cm korkea, 90 cm leveä), jossa on suuria, neljäsosaittain leikattuja kukkaterttuja (~8 cm, ~30–80 terälehteä). Sillä on lempeä teetuoksu, se on kestävä tauteja ja sadetta vastaan, ja se kukkii toistuvasti alkukesästä pakkasiin asti. Ihanteellinen leikkokukkiin, puutarhapenkkeihin tai jopa harjoitettuna pienenä köynnöskasvina.
- Saatavilla: 60
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 60 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Sateenkestävä, kukkii runsaasti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Tumman pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
