
MARIATERESIA®
Kuvaus
'Mariatheresia' on hurmaava pensasruusu, jolla on tiheästi täytetyt, kulhomaisen muotoiset kukat heleänpunaista väriä, jotka muistuttavat vanhoja puutarharuusuja. Sillä on kevyt tuoksu, tiivis, runsas kasvu ja erinomainen toistokukkiminen. Hyvän tautikestävyytensä ansiosta se sopii erinomaisesti penkkeihin, reunuksiin tai romanttisiin puutarhaolosuhteisiin.
- Saatavilla: 6
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin vahva, tuuhea kasvillisuus; Erinomainen talvikestävyys ja taudinkestävyys; Koristeellinen, tummanvihreä, kiiltävä lehti; Kukkii runsain rypäleinä koko kesän pitkäkestoisin kukin; Soveltuu hyvin leikkokukille; On suositeltavaa istuttaa ryhmissä (mieluiten 5 - 6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden, istutusetäisyys 40 - 50 cm), sekä sekaruusupenkkeihin, perennopeenkkeihin, reunuksiin jne. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hedelmäinen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
