PETTICOAT®
Kuvaus
'Petticoat' on runsas ruusu, jossa on hellästi kermanvärisiä ja aprikosinvärisiä kukkia, jotka kukkivat tertuissa. Kukilla on kevyt, makea tuoksu, ja ne ilmestyvät alkukesästä syksyyn. Se kasvaa noin 60–90 cm korkeaksi, sillä on kiiltävät vihreät lehdet, ja se on erittäin kestävä tauteja ja kylmyyttä vastaan. Erinomainen puutarhoihin, reunuksiin tai ruukkuihin.
- Saatavilla: 43
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin kestävä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Valkoinen, jossa kermainen keskikohta |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)