POMPEII®
Kuvaus
Pompeji® on viehättävä miniatyyriterassiruusu, joka kasvaa noin 50 cm korkuiseksi, siistissä, pystysuorassa ja tiiviissä muodossa. Se muodostaa tiheitä pieniä (4–5 cm), pallonmuotoisia kukkarypäleitä lämpimässä terrakottapunaisessa värissä hopeanvärisen taustan kanssa. Se kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan, sillä on kevyt tuoksu ja se on riittävän vahva kasvatettavaksi ruukuissa, parvekkeilla tai pienissä puutarhatiloissa. Se on erittäin talvenkestävä, romanttinen valinta, joka ei vaadi paljon hoitoa.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Mini ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50 cm |
| Leveys | 30 cm |
| Edut | Pysty, tiivis, ylöspäin kasvava kasvillisuus ja usein kukinta; Erinomainen talvikestävyys ja hyvä vastustuskyky sairauksia vastaan; Soveltuu erinomaisesti kukkaruukkuviljelyyn terasseilla ja parvekkeilla sekä rajoitetuilla alueilla puutarhassa. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Terrakottapunainen vuorotellen kirsikanpunaisen kanssa |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |


-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)
-700x700h.jpeg)
-700x700.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300h.jpeg)
-300x300.jpeg)


-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)