BAJAZZO®
Kuvaus
Bajazzo® on voimakas, ADR-sertifioitu köynnösruusu (tuotu markkinoille 2011, kasvattaja Kordes), joka kurkistaa 2–2,5 m korkeuteen 1 m leveydellä. Sillä on osittain täyteläisiä kukkia (~7–8 cm) tertuissa dynaamisesti kirkkaanpunaisista oransseihin sävyihin hopeanhohtoisten kääntöpuolen terälehtiä ja keltainen keskus, lievästi tuoksuvia ja erittäin houkuttelevia mehiläisille. Kasvi on poikkeuksellisen kestävä tauteja vastaan, talvenkestävä ja kukkii toistuvissa aalloissa kesäkuusta syksyyn — ihanteellinen säleikköihin, terasseille tai kirkkaina pensaina.
- Saatavilla: 39
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 250 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | ADR-todistus |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Ilmeikäs punainen väri keltaisella keskipisteellä ja huomaamattomilla pisaroilla. Punainen väri muuttuu kukinnan aikana kirkkaan ruusunpunaiseksi |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
