



BIEDERMEIER®
Kuvaus
Biedermeier® on terassi-/mikrofloribundaruusu (30–50 cm korkea), jonka Tantau esitteli vuonna 2004. Sillä on pallon muotoiset, kaksivärisiset kukat (8–10 cm) kirsikanpunaisessa värissä valkokeltaisella reunuksella, jotka avautuvat hitaasti 3–5 kukan terttuina ja säilyvät pitkään. Kiiltävän, tumman lehvistön, vahvan tauti- ja talvenkestävyyden sekä soveltuvuuden ruukkuihin tai pistokkaisiin ansiosta se muodostaa hurmaavan miniatyyriruusun.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Mini ruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 30-50 cm |
| Leveys | 35 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys ja taudinkestävyys; Epätavallisen suuret kukat miniruusulle; Tumma, kiiltävä lehdet; Sopii istutettavaksi ei vain pienissä ryhmissä (6-8 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti), vaan myös kukkaruukkuihin ja laatikoihin |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Valkoinen vihertävä ja kirsikanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
