
DORNBURGER SCHLOSSROSE
Kuvaus
Dornburger Schlossrose® on ADR-palkinnolla palkittu teehybridruusu, joka kasvaa 80–120 cm korkeuteen täyteläisellä, pystysuoralla kasvulla. Se kukkii elegantteina, täysin täyteläisinä 8–10 cm suurina kukina, joiden väri vaihtelee vaaleanpunaisesta aprikoosinvärisestä pastellinpunaiseen, hellällä hedelmäisen teen tuoksulla. Kukat ilmestyvät runsaina kukka-asetelmina kesäkuusta lokakuuhun. Se on erittäin kestävä tauteja vastaan, talvenkestävä ja ihanteellisesti sopiva penkkeihin, sekaistutuksiin, kasvattamiseen ryhmissä tai leikkoruusuiksi.
- Saatavilla: 38
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkas kesäinen auringonlasku - kaikenlaisia vaaleanpunaisia sävyjä ja intensiteettejä, pehmeä lohen väri ja lämmin keltainen väri ruusun keskellä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
