
EUROOPPALAINEN
Kuvaus
Europeana® on klassinen floribunda-ruusu/pensas (60–100 cm korkea ja leveä), joka muodostaa osittain täytettyjä, tummanpunaisia kukkia (6–9 cm, 16–30 terälehteä) sisältäviä tertuja lempeällä teen tuoksulla. Se kukkii toistuvasti myöhäiskeväästä syksyyn, sillä on kiiltävät lehdet, hyvä kuumuudenkestävyys ja taudinkestävyys.
- Saatavilla: 10
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | Erittäin terveellistä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Tummanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
