HONEYMILK®
Kuvaus
Honeymilk® on miniatyri/terassille tarkoitettu ruusu (30–50 cm korkea) Tantaulta. Se muodostaa suuria, erittäin täyteläisiä kukkaryppäitä (4–6 cm leveitä), jotka ovat valkoisia reunoilta ja kermankeltaisia keskustaa kohti. Kasvi on taudinkestävä, mutta kevyesti tuoksuva, toistaen kukkimista keväästä syksyyn — täydellisesti sopiva ruukkuihin, pieniin penkkeihin tai reunuksiin.
- Saatavilla: 5
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Mini ruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Ruusu on tarpeen peittää talvella |
| Korkeusluokka | Jopa 40 cm |
| Korkeus | 30-50 cm |
| Leveys | 35 cm |
| Edut | Kestää sairauksia |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Pehmeä valkoinen, joka muuttuu kermankeltaiseksi kukan keskeltä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
