
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
MÄRCHENZAUBER®
Kuvaus
Rosa MÄRCHENZAUBER® on romanttinen floribunda-ruusu suurilla, tiheästi täyteläisillä kukilla hellästi vaaleanpunaisista kremisiin valkoisiin sävyihin. Sillä on voimakas, makea tuoksu, erinomainen toistuva kukkiminen ja korkea taudinkestävyys. Rehevällä, pystykasvuisella kasvutavallaan se sopii erinomaisesti ruusutarhaan tai sekaryhmityksiin.
- Saatavilla: 133
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | ADR-todistus |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kermanpunainen, jossa aprikoosikeskiö |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Viettelevä, hedelmäinen |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
