MOONLIGHT®
Kuvaus
'Moonlight' on siro hybridiroosi, jolla on suuret, puolikaksinkertaiset kukat hellästi kermankeltaisessa värissä, joka haalistuu vaaleaksi norsunluunväriksi. Sillä on voimakas, makea tuoksu, kaareva kasvu ja toistuva kukinta koko kasvukauden ajan. Sopii erinomaisesti reunakasveiksi, ruusutarhoihin tai kasvatettavaksi pieneksi köynnösruusuksi.
- Saatavilla: 7
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 250 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Erittäin vahva ruusu, jossa on monia pääversoja. Toistuva ja runsas kukinta; Erinomainen taudinkestävyys; Erittäin korkea talvikestävyys; |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Sitruunankeltainen punaisella reunalla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
