OCEAN®
Kuvaus
'Ozeana®' on kirkas, kiipeävä (eli korkea pensasmainen) ruusu, jonka Tantau esitteli vuonna 2016. Se kukkii suurissa, täyteläisissä, kulhomaisissa kukissa, joiden halkaisija on noin 10–12 cm, ja niissä on kiiltävä syreenin-vaaleanpunaista violettiin sävyä. Se hehkuttaa voimakasta, makeaa "itämaista" tuoksua ja kukkii jatkuvasti myöhäiskeväästä syksyyn. Kasvi on voimakas, saavuttaa 2–3 m korkeuden kiiltävine, taudeille kestävine lehvistöineen. 'Ozeana®', joka sopii ihanteellisesti kaarille, ristikkoihin tai yksittäiseksi pensaaksi, tuo puutarhaan dramaattisen, tuoksuvan syreenin korostuksen.
- Saatavilla: 5
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusu, Bush ruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 200-300 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Uskomattoman upea ja runsas kukinta kukilla, jotka lähettävät erittäin, erittäin voimakkaan ja makean aromin; Erittäin hyvä vastustuskyky sairauksia, erityisesti ruskeapilkkua ja härmäsientä vastaan; Soveltuu hyvin kasvatukseen paitsi ryömivänä säleikkönä, kaareina jne. myös pensasruusuna. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
