
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
ORIENTA® AYLIN
Kuvaus
'Orienta Aylin' on näyttävä maanpeiteruusu tai maisemaruusu, jolla on runsaat, yksinkertaiset tai osittain täytetyt kukat kirkkaanpunaisessa värissä kultaisenkeltaisen keskustan kanssa. Sillä on kevyt tuoksu, matala, leviävä kasvutapa ja erinomainen taudinkestävyys. Sopii erinomaisesti reunuksiin, rinteiden istutuksiin ja massamaisiin istutuksiin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Peitetty ruusu, Pieni pensasruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Koska tällä ruusulla on pystysuora, ylöspäin suuntautuva kasvutapa, on suositeltavaa istuttaa vähintään 3 tällaista ruusua yhteen ryhmään istutusetäisyydellä 45 - 50 cm, jotta saavutetaan mahdollisimman miellyttävä lopputulos. |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50 cm |
| Leveys | 50-80 cm |
| Edut | Erinomainen taudinkestävyys; Bush ylöspäin kasvava kasvillisuus; Voidaan istuttaa paitsi peiteruusuksi, myös pienissä ryhmissä pieniksi pensasruusuiksi; Erittäin laajat istutusvaihtoehdot: sopii täydellisesti sekoitettuihin ruusupenkkeihin ja reunuksiin, massaistutuksiin, kukkapenkkien reunoihin täydentämään koostumusta; yleisissä tai yksityisissä puutarhoissa perennojen kanssa sekoitettuna sekä terasseilla suurissa kukkaruukuissa ja -altaissa. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Lämmin keltainen sävy, jossa tummanpunainen kukkakeskus |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
