
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
PINK PIANO®
Kuvaus
'Pink Piano®' on nostalginen teehybridiruusu, joka kasvaa noin 100–130 cm korkeaksi ja 50–80 cm leveäksi. Sillä on mehevät, pallomaiset tai kupin muotoiset kukat kylläisessä mansikanvaaleanpunaisessa värissä, usein pieniä sivukukkia kussakin varressa. Kukkien halkaisija on 6–10 cm, ja ne ovat täyteläisiä yli 40 terälehdellä. Ne kukkivat toistuvasti myöhäisestä keväästä syksyyn ja hehkuttavat kevyttä vadelman tuoksua. Kasvi on kompakti, terve ja sopii ihanteellisesti puutarhapenkkeisiin, sekapenkkeihin tai leikattavien kukkien kimppuihin.
- Saatavilla: 1
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100-130 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kompakti ja vahva kasvutyyppi; Erinomainen vastustuskyky sairauksia vastaan, erityisesti ruskeatäplälle ja härmäsienelle; Erinomainen istutettavaksi pienissä ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista kasvia 1 neliömetriä kohden, istutusetäisyys 45 cm), samoin kuin suuriin penkkeihin, sekaruusupenkkeihin, teeruusujen ryhmiin jne. yhdistelminä monivuotisten kasvien kanssa; Kauniita ja kestäviä leikkokukkia. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkas fuksia pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Kevyt vadelma tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
