 (12_4109)_HD-700x700.jpg)
RABELAIS® Meinusian
Kuvaus
Rabelais® on voimakas punainen pensasruusu, noin 70–90 cm korkea, runsailla mehevilla, vanhanaikaisilla kukilla, jotka kukkivat koko kesän. Se tuoksuু lempeästi makeasti, pysyy terveenä ja on helppo kasvattaa — ihanteellinen antamaan klassista kauneutta penkkeihin, reunuksiin tai jopa ruukkuihin.
- Saatavilla: 24
- Kasvattaja: Ar B Agro
13.00€
Veroton: 10.74€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin runsas ja usein kukinta; Tiheästi täytetty kukka - yhdessä ruusukukassa on usein jopa 110 terälehteä; Erinomainen hometta ja tuholaisia vastaan. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Intensiivinen kirsikanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
