ROBUSTA®
Kuvaus
Robusta® on erittäin kestävä rugosa-tyyppinen pensasruusu, joka kasvaa noin 150–200 cm korkeaksi ja leveäksi. Siinä on kiiltävät, nahkamaiset, tummanvihreät lehdet ja suuret, yksittäiset kirkkaan punaiset kukat (5–8 terälehteä), jotka kukkivat jatkuvasti myöhäiskeväästä syksyyn. Kukilla on kevyt, hedelmäinen tuoksu. Paksujen, piikkisten varsien ja erinomaisen taudinkestävyyden ansiosta se soveltuu ihanteellisesti pensasaidoiksi, esteiksi tai vaatimattomaksi puutarhan keskiöelementiksi.
- Saatavilla: 73
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Puiston ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 200 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Kirkkaasti kiiltävät kukat, jotka kukkivat suurissa kukinnoissa |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Veren punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
