



ROCOCO®
Kuvaus
Rokoko® on nostalginen floribunda-pensasruusu, jonka Tantau esitteli vuonna 1987. Se kasvaa suureksi, tuuheaksi kasviksi, noin 120–150 cm korkeaksi ja 80–100 cm leveäksi. Ruusulla on suurten, maljamaisien kukkien (~8–11 cm) terttuja kermankeltaisessa värissä aprikoosinvaaleanpunaisten sävyjen ja kultaisen keskuksen kanssa. Näillä osittain täyteläisillä kukilla on raikas, hedelmäinen ruusun tuoksu, ja ne kukkivat toistuvasti kesäkuusta syksyyn. Se on voimakas, tauteja kestävä ja sadetta sietävä — ihanteellinen pensasaidoiksi, sekapenkkeihin tai ruukkuistutuksiin.
- Saatavilla: 14
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusupensas |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 140 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | Tuulen- ja pakkasenkestävä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Sekoitus kermaisia pastellisävyjä lohenpunaisen ja pehmeän oranssin sävyjen välillä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hellävarainen, mutta voimakas villiruusujen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
