
ROYAL PIANO®
Kuvaus
RoyalPiano® on nostalginen teehybridiruusu Tantaulta. Se kasvaa pystysuunnassa saavuttaen noin 70–120 cm korkeuden ja ≈50–70 cm leveyden. Kukat ovat keskikokoisia (6–8 cm), pallomaisia, sitten maljamaisiksi muuttuvia, kylläisen vadelman punaisella värillä, jotka muodostuvat pieniksi terttuiksi. Se kukkii toistuvasti puolivälistä kaudesta syksyyn, on hyvin sateenkestävä ja sillä on kiiltävä, terve lehvistö. Kukat pysyvät hyvin kasvissa ja maljakoissa, mutta sillä ei ole tuoksua.
- Saatavilla: 9
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kompakti ja vahva kasvutyyppi; Erinomainen sateen vaikutusten kestävyys; Erinomainen istutettavaksi pienissä ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista kasvia 1 neliömetriä kohden, istutusetäisyys 45 cm), samoin kuin suuriin penkkeihin, sekaruusupenkkeihin, teeruusujen ryhmiin jne. yhdistelminä monivuotisten kasvien kanssa; Kauniita ja kestäviä leikkokukkia. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Tumma, mehukas vadelmanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
