

SUMMERABEND®
Kuvaus
'Sommerabend®' on matala, leviävä floribunda-/maanpeiteruusu. Se muodostaa tiheän maton noin 30–40 cm korkeuden ja 80 cm leveyden, ja on koko kasvukauden ajan peitetty kirkkaanpunaisilla, kupinmaisilla kukilla (~4 cm), jotka sijaitsevat terttuina. Kukilla on keltaiset heteet, ne ovat lievästi tuoksuvia tai hajuttomia ja toistuvat kesäkuusta syksyyn. Se on kestävä — ADR-sertifioitu erinomaisesta taudinkestävyydestä ja talvenkestävyydestä. Ihanteellinen massaistutuksiin, maanpeiteruusuksi, polkuihin, reunoihin tai ruukkuihin.
- Saatavilla: 13
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Kannen ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | Jopa 40 cm |
| Korkeus | 30 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Hiipivä hollyhock-tyyppi |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Tummanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
