



SYDÄMIEN KUNINGATARA®
Kuvaus
'Queen of Hearts®' on näyttävä floribunda-ruusu Kordesilta. Se kasvaa noin 100 cm korkeaksi ja 65 cm leveäksi, ja sillä on kiiltävät, tummanvihreät lehdet. Ruusulla on suuret, täyteläiset, lohenpunaisia korallipunaroosiin sävyihin vaihtelevat kukat (halkaisijaltaan jopa 11 cm), joissa on noin 60–100 terälehteä, usein pieninä rypäleinä. Kukat ilmestyvät runsaina alkukesästä syksyyn saakka, ja niissä on lempeä, makea tuoksu. Se on erittäin taudinkestävä ja talvenkestävä (jopa –20°C:een), mikä tekee siitä erinomaisen valinnan puutarhan reunuksiin, pensasaitoihin tai istutuksiin.
- Saatavilla: 32
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Uudelleenkukkiva, voimakas, upea ja katseenvangitsija jopa melko kaukaa. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Lohen oranssi ja kirkkaan punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
