
TOULOUSE LAUTREC® Meirevolt
Kuvaus
'Toulouse Lautrec®' (Meirevolt) on kaunis keltainen hybriditeeruusu, jolla on suuret, täyteläiset, vanhanaikaiset kukat ja voimakas sitruunan tuoksu. Se kasvaa kompaktina, tuuheana kasvina, noin 80 cm korkeana, kukkii toistuvasti keväästä syksyyn ja tunnetaan erinomaisesta taudinkestävyydestään. Ihanteellinen puutarhapenkkeihin, reunuksiin ja istutuksiin.
- Saatavilla: 66
- Kasvattaja: Ar B Agro
14.00€
Veroton: 11.57€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Voimakas raikas sitruunan ja verbenan tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)
