



SANGERHAUSERIN VUOTTA-RUUSUS
Kuvaus
"Sangerhäuser Jubiläumsrose" on floribunda-ruusu, jonka esitteli Kordes. Se muodostaa tiiviin, tuuhean pensaan noin 70 cm korkeudeltaan ja 50 cm leveydeltään tummanvihreän lehvistön kanssa. Kasvi muodostaa suuria (10–12 cm), tiiviisti täytettyjä, maljamallisia kukkia aprikoosinvaaleanpunaisisissa sävyissä, jotka vanhetessaan värjäytyvät hellästi keltaisiksi takaa — runsaita ja säilyvät pitkään kesästä halloihin. Sillä on voimakas tuoksu, erinomainen taudinkestävyys ja klassinen vanhan ruusun viehätys. Sopii ihanteellisesti penkkeihin, reunustuksiin tai yksittäisenä koristeelementtinä.
- Saatavilla: 59
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin vastustuskykyinen sairauksille |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Aprikoosi - vaaleanpunainen, lohi |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
