







STERNTALER®
Kuvaus
Sterntaler® on tuoksuva keltainen pensasruusu suurilla, täysin täyteläisillä, neljänneksittäin jaetuilla kukilla, joissa on punainen reuna. Se kasvaa pystysuoraan, saavuttaen noin 1,2 m korkeuden ja 0,7 m leveyden, kukkii toistuvasti kesästä syksyyn ja ylpeilee vahvalla taudinkestävyydellä ja talvenkestävyydellä. Kaunis, palkittu ruusu, joka soveltuu ihanteellisesti leikkaamiseen ja puutarharakenteisiin.
- Saatavilla: 24
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusupensas |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | Jyrkkä ylöspäin kasvava kasvillisuus; Hyvä talvikestävyys ja taudinkestävyys sekä talvenkestävyys; Toistuva kukinta; Hyvin leikatut kukat; Terve lehdet. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Sitruunankeltainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)