



SOUL® "Vuoden ruusu 2018"
Kuvaus
Soul® on tuuheiksi kasvava, voimakas pensasruusu, joka kasvaa noin 1,2 m korkeuteen ja 1 m leveyteen. Sillä on suuret (8–10 cm), tiheästi terälehtiset tummanvaaleanpunaiset-violetit, voimakkaasti tuoksuvat kukat vanhan ruusun aromilla. Se kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun ja on erittäin kestävä tauteja ja pakkasta vastaan. Soveltuu erinomaisesti romanttisiin pensasistutuksiin, pensasaitoihin tai tuoksuviin puutarhoihin.
- Saatavilla: 10
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusupensas |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100-130 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Väri | Tumman violetti, jossa on aavistus punaista |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Mausteinen |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |


_HD-600x600.jpg)

 - Kopie copy-600x600.jpg)








-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)
