



ALABASTER®
Kuvaus
Alabaster-ruusu on kompakti floribunda-ruusu, jossa on kermaisen valkoiset, puolikaksinkertaiset kukat, jotka muodostuvat suuriin tertuihin. Sillä on kevyt, miellyttävä tuoksu, ja se kukkii jatkuvasti kevään lopusta syksyyn. Kasvaa noin 60–90 cm korkeuteen, sillä on tiheä, kiiltävän vihreä lehdistö ja erinomainen taudinkestävyys — ihanteellinen reunuksiin, kontteihin tai massaistutuksiin.
- Saatavilla: 7
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kukkii usein ja koko kauden 3-5 kukkan klustereissa; Erittäin tukeva, kiinteä kasvu; Kiiltävä, terve, tummanvihreä lehdet; Voimakas, ylöspäin suuntautuva kasvillisuus; Erinomaiset leikkokukat, joilla on hyvä pysyvyys; Erinomainen taudinkestävyys; Pyöreä, hyvin haarautunut pensas; Sopii täydellisesti massaistutuksiin, suuriin kukkapenkkiin, kukkaruukkuihin, puutarhakylpyihin, romanttisiin puutarhoihin yhdistelmänä muiden ruusujen ja perennojen kanssa, kaunistaen reunuksia. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Kermanvalkoinen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Mausteinen |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)






-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)

