ALASKA®
Kuvaus
Alaska®/Future® ruusu on uudelleen kukkiva köynnösruusu, jolla on kermanvalkoiset, täysin täyteläiset kukat, jotka voivat olla hieman vaaleanpunaisia. Kordesin vuonna 2014 jalostama ruusu kasvaa noin 180–250 cm korkeaksi, sillä on kiiltävän vihreä, taudeille kestävä lehvistö, ja se kukkii myöhäiskeväästä pakkasiin asti. Sillä on kevyt tuoksu, ja se sopii ihanteellisesti ristikkoihin, aitoihin tai kontteihin. Kylmänkestävä ja vaatii vähän hoitoa, joten se sopii erinomaisesti elegantiksi puutarhakoristeluksi.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 150-200 cm |
| Korkeus | 200 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Valkoinen vaaleanpunaisella pigmentillä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)






-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)

