-700x700.jpg)
AQUARELL® "Duftwolke"
Kuvaus
"Aquarell®" "Duftwolke" (tunnetaan myös nimellä "Fragrant Cloud") on nostalginen hybriditeerousi, jonka Tantau esitteli vuonna 2006. Sillä on suuret, täysin täyteläiset kukat (halkaisija 10–12 cm) kirkkaiden korallipunaisten, persikan- ja keltaisten sävyjen sekoituksella. Kukat kasvavat yksittäin tai pieninä terttuina pitkillä varsilla ja tuoksuavat voimakkaasti makeaa hedelmäistä aromia. Nopeakasvuinen ja runsaasti kukkiva ruusu saavuttaa 70–100 cm korkeuden, on hyvin kestävä mustalaikkutautia ja härmäsieniä vastaan, ja kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun, tehden siitä erinomaisen leikkokukka-, sekaistutus- ja tuoksudärzilajikkeen.
- Saatavilla: 98
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Jyrkkä, vahva, voimakas kasvillisuus; Hyvä vastustuskyky sairauksille ja säälle; Toistuva ja runsas kukinta; Jos istutetaan ryhmissä, on suositeltavaa suunnitella 4 - 5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Persikkakeltainen vaaleanpunaisella reunalla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Makea hedelmäinen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)

