 - Kopie copy-700x700.jpg)
ASTRID GRÄFIN VON HARDENBERG®
Kuvaus
Astrid Gräfin von Hardenberg® on tuoksuva, toistuvasti kukkiva pensasruusu, jonka Tantau esitteli vuonna 2001. Sillä on runsaasti bordeaux-violetteja, erittäin täyteläisiä, neljänneskierteisiä kukkia (~8–12 cm) pystysuorassa, 1,2–1,5 m korkeassa pensaassa kiiltävän tummanvihreän lehvistön kanssa ja voimakkaan hedelmäisen mausteisen tuoksun – vuoden 2002 Rooman kultamitalin voittaja tuoksusta.
- Saatavilla: 10
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120-150 cm |
| Leveys | 80 cm |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Väri | Purppuranpunainen, joka vaihtelee viileästä, tumman violetista ulkoreunoista kirsikanpunaiseen ja jopa vadelmanpunaiseen ruusun keskellä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Erittäin intensiivinen hedelmäinen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)





