ADMIRAL®
Kuvaus
Admiral-ruusu on kirkas hybriditeeruusu tummanpunaisilla, samettimaisilla kukilla, klassisella korkealla keskustalla ja kevyestä kohtalaiseen tuoksuun. Se kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan ja kasvaa pystysuoraan, saavuttaen noin 90–120 cm korkeuden. Kiiltävänvihreän lehvistön ja hyvän taudinkestävyyden ansiosta se on rohkea ja elegantti valinta puutarhapenkkeihin tai leikkokukkasommitelmiin.
- Saatavilla: 25
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen taudinkestävyys ja talvenkestävyys; Sopii leikkokukille, joilla on erittäin voimakas aromi; Sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, hybriditeepenkkeihin ja romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä ryhmäistutuksiin, jolloin istutetaan 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 40-50 cm. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kiinnostavia mustia silmuja, jotka kukkivat suuriksi, rubiininpunaisiksi, samettisiksi kukiksi |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Makea päärynän tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)


-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)








