



ANDRE LE NOTRE® Meiceppus
Kuvaus
AndréLeNôtre® -ruusu on romanttinen, toistuvan kukkiva moderni pensasruusu/hybridruusu (Romantica® -sarja, jonka Meilland esitteli vuonna 2001). Se kasvaa 1–1,2 m korkeaksi tiheän, hyvin haarautuvan muodon kanssa, osittain kiiltävine tummanvihreäne lehvistöineen ja erinomaisine taudinkestävyytensä. Touko-/kesäkuusta halloihin se muodostaa suuria, maljamaisaisia, täyteiviä kukkia (~12–13 cm) pehmeissä pastellisävyissä — vaaleanpunaisen, persikan ja aprikoosin sekoituksessa — noin 60–65 terälehdellä ja voimakkaalla satalehtien tuoksulla hedelmäisine aprikoosisävyineen. Se sopii ihanteellisesti puutarhapenkereisiin, reunusistutusten tai yksittäisistutuksien, tarjoten ajattoman, vanhan ruusun ulkonäön modernin luotettavuuden kera.
- Saatavilla: 25
- Kasvattaja: Ar B Agro
13.00€
Veroton: 10.74€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 90-110 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | tummanvihreä, matta lehti; Korkea, vahva ruusupensas Korkea vastustuskyky sairauksille; Erittäin hyvä kukkien pysyvyys myös maljakossa |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Väri | Pastelli pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Herkullinen tuoksu, jossa on kypsän aprikoosin ja kielon vivahteita |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)








