



MICHELANGELO® Meitelov
Kuvaus
MICHELANGELO® 'Meitelov' on upea hybridruusu, jolla on suuret, syvään koverretut kultaisenkeltaiset kukat ja voimakas, klassinen ruusun tuoksu. Sille on ominaista pysty, tuuhea kasvu, erinomainen toistuva kukkiminen ja hyvä taudinkestävyys. Sopii ihanteellisesti pensasryhmiin, reunuksiin ja leikkokukkapuutarhoihin.
- Saatavilla: 37
- Kasvattaja: Ar B Agro
12.00€
Veroton: 9.92€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 110-130 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Melko pystysuora, voimakas pensas; Puutarhassa on mahdollista luoda paitsi romanttisia koostumuksia maalaisidyllin tunnelmalla, myös on mahdollista luoda upeita kukkakimppuja, joilla on hyvä kestävyys; Kuuntele vihreitä, erittäin koristeellisia lehtiä; Korkea vastustuskyky sairauksille; Voidaan istuttaa paitsi penkkeihin yhdessä tai erikseen, myös suuriin ruukkuihin, jotka koristavat terasseja ja suuria parvekkeita. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Mimosa keltainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Herkkä ruusun tuoksu, jossa on mausteisia ja hunajaisia vivahteita |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |



-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)







