
PIERRE ARDITI® Meicalanq
Kuvaus
'Pierre Arditi®' on puhtaasti valkoinen hybriditeeruusu, joka kasvaa vahvalla, pystysuoralla pensaalla (90–120 cm korkea). Sillä on suuret, täysin täyteläiset, kupin muotoiset kukat (13–14 cm halkaisijaltaan) noin 95 terälehdellä. Kukat ilmestyvät peräkkäisissä aalloissa myöhäisestä keväästä syksyyn ja hehkuvat voimakasta, hedelmäistä tuoksua, joka muistuttaa persikkaa, päärynää, vadelmaa ja eksoottisia hedelmiä. Kasvilla on kiiltävä, tummanvihreä lehvistö, erinomainen kestävyys tauteja ja pakkasta vastaan, ja se on hämmästyttävä yksilö tai leikattuna kukkana.
- Saatavilla: 88
- Kasvattaja: Ar B Agro
15.00€
Veroton: 12.40€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 90-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Massiivinen, eristetty pensas. Ihanteellinen reunuksille, poluille, leikkokukille. Se kukkii aallokkoina kesäkuusta pakkaseen kukilla, joiden halkaisija on jopa 14 cm. Erinomainen kasvillisuus - erittäin vahva, pystysuora pensas, jossa on erittäin koristeelliset, tummanvihreät ja kiiltävät lehdet, ja myös erittäin hyvä taudinkestävyys. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Puhtaasti lumivalkoinen, mutta voi peittyä vaaleanpunaisiin sävyihin viileällä säällä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Kukat ilmaisevat voimakkaan aromin, sekoittaen ruusun ja valkoisen kukkaistuoksun valkoisen persikankuoren ja William-päärynän hedelmien tuoksuihin |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)







