
ROSENGRAFIN MARIE HENRIETTE®
Kuvaus
'RosengräfinMarieHenriette®' on voimakkaasti tuoksuva floribunda-ruusu Kordesilta. Se muodostaa pystykasvuisen, tiheän pensaan, noin 80–100 cm korkean ja 60–70 cm leveän. Suuret, vanhanajan ruusun tyyliin kukkivat kukat (8–10 cm) ovat tiheästi täytettyjä yli 40 hellästi vaaleanpunaisella terälehvällä. Ne muodostuvat pieniksi rypäiksi, kukkivat toistuvasti koko kasvukauden ajan ja sätelevät runsasta, hedelmäistä tuoksua mausteisen aniskin ja raikkaiden omenoiden vivahteilla. Kasvilla on erinomainen sienitautien ja sateen kestävyys, kiiltävä, osittain kiiltävä lehdistö.
- Saatavilla: 208
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Ne, jotka nauttivat tyypillisestä lakritsan kaltaisesta anisesta, huomaavat, että jotkut ruusut tulevat rakastamaan tätä tyyppiä. Se yhdistää tämän mausteisen nuotin klassisen ruusun tuoksun pohjaan intensiivisesti, mutta ei turhaan. Yhdistävä elementti on raikas omenan maku pohjatuoksessa. Mausteisuus dominoi pääasiassa tuoreessa kukassa ja vaihtuu hedelmäisyyteen kukan avautuessa. Ruusujen raikas ja herkkä tuoksu korostaa tuoksun hedelmäistä sydäntä viimeiseen hetkeen asti.Aromin maksimivoimakkuus: keskipäivällä, illalla. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)


-600x600.jpg)
 - Kopie copy-600x600.jpg)







-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)




-600x600.jpeg)