



AUGUSTA LUISE® "Duftwolke"
Kuvaus
Augusta Luise® on hybridruusu, jolla on erittäin suuret, aprikoosista vaaleanpunaisiin rosetit ja voimakas hedelmäinen tuoksu. Kasvaa 80–150 cm korkeaksi, kukkii toistuvasti kesäkuusta pakkasiin, sillä on kiiltävät lehdet ja hyvä taudinkestävyus. Soveltuu erinomaisesti leikkaukseen ja penkkeihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Ihana tuoksu; Voimakas, ylöspäin suuntautuva kasvillisuus; Erinomainen taudinkestävyys; Toistuva kukinta koko kesän ajan; Hyvä talvikestävyys; On suositeltavaa istuttaa ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti), sekä sekaruusupenkkeihin, perennojen istutuksiin, reunuksiin jne. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Samppanjan pinkistä persikkaan |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)


-600x600.jpeg)








