
KORDE JUBILEE®
Kuvaus
KordesJubilee® on suuri, kaksivärinen hybridruusu (~80–130 cm korkea × 60–70 cm leveä), jolla on runsaasti muodostuneita, 12 cm halkaisijaltaan olevia kukkia, joissa kermaisen keltainen keskusta sulautuu kirkkaanpunaisiin reunoihin. Sillä on kohtalainen tai voimakas hedelmäinen aprikoosituoksu, se kukkii toistuvasti myöhäisestä keväästä syksyyn, ja sillä on tummanvihreät kiiltävät, tauteja kestävät lehdet. Ihanteellisesti sopii leikkaukseen, penkkeihin tai sekaistutuksiin.
- Saatavilla: 103
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Runsaasti kukkiva |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Väri voi muuttua säästä ja lämpötilasta riippuen muuttuen pehmeämmiksi kelta-oransseiksi sävyiksi kermanpunaisen ja kuuman vaaleanpunaisen terälehtien reunoilla, mutta yleensä vaaleanpunaisen ja kirsikanpunaisen sävy korostuu. |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)







