
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
LADY CAPRI®
Kuvaus
Lady Capri® on hybridirruusu, jolla on suuret, kermaisen aprikosinväriset kukat ja voimakas Välimeren tuoksu. Se kasvaa noin 70–100 cm korkeaksi, kukkii toistuvasti kesästä syksyyn ja sillä on terveet, kiiltävät lehdet. Erinomainen leikkaukseen ja puutarhapenkkeihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen taudinkestävyys; Erinomainen talvikestävyys; Terve, tummanvihreä lehdet; Sopii leikkokukille, joilla on erittäin voimakas aromi; Sopivat täydellisesti sekaruusupenkkiin, hybriditeepenkkeihin ja romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä ryhmäistutuksia, joissa istutetaan 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 40-50 cm; On myös mahdollista istuttaa suuriin kukkaruukkuihin ja -laatikoihin, puutarhakylpyihin. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Pehmeä aprikoosioranssi sekoitettuna vaaleanpunaiseen ja kermanvalkoiseen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)


-600x600.jpg)
 - Kopie copy-600x600.jpg)







-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)




-600x600.jpeg)