





BLUE PARFUM® "Duftwolke"
Kuvaus
BlueParfum® "Duftwolke" on kirkas floribunda-ruusu hopeanvioleteilla, täysin täyteläisillä kukilla (~8–10 cm). Se kasvaa noin 50–80 cm korkeaksi muodostaen tuuhean pensaan vaaleanvihreällä lehdistöllä. Se on kuuluisa erittäin voimakkaasta tuoksustaan, kukkii aikaisin ja runsaasti, vaikka on melko herkkä ja menesttyy parhaiten optimaalisissa ruusunviljelypaikoissa.
- Saatavilla: 89
- Kasvattaja: Ar B Agro
12.00€
Veroton: 9.92€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Suhteellisen herkkä lajike. On huolehdittava siitä, että ruusu istutetaan erittäin hyvälle paikalle, saa tarvittavat ravinteet ja kerätään hyvin. |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Pensas leviäminen; Erittäin voimakas ja viettelevä tuoksu; Soveltuu istutettavaksi pienissä ryhmissä (mieluiten 6 - 8 tällaista ruusua 1 neliömetrillä, istutusetäisyys 35 - 40 cm), suuriin kukkaruukkuihin ja -laatikoihin, puutarhakylpyihin, kukkapenkkiin, joissa on perennoja ja tuoksupuutarhoja. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Väri | Violetti |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)


-600x600.jpg)
 - Kopie copy-600x600.jpg)






-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)




-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)