
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
GROßDHERZOGIN LOUISE®
Kuvaus
'GroßherzoginLuise®' on hybriidiruusu (~100 cm korkea × 50 cm leveä) Kordesin Parfuma® -kokoelmasta (2017), jolla on suuret, aprikoosinkukkaisen vaaleanpunaiset, neljännespillistetyt kukat (~10–12 cm) vahvoilla varsilla. Sillä on voimakas hedelmä-kukka tuoksu (persikka, aprikoosi, päärynä, jasmiini), se kukkii toistuvasti kesäkuusta syksyyn, sillä on hyvä taudinkestävyys ja se soveltuu erinomaisesti leikkaukseen tai puutarhaan.
- Saatavilla: 117
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi, kermanvalkoinen, vaaleanpunainen |
| Väri | Ruusun kermanvalkoiset, joskus jopa lumivalkoiset ulkoterälehdet korvautuvat vähitellen keltaisen, aprikoosin oranssin ja korallinpunaisen sävyillä, kun ne liikkuvat kohti kukan keskustaa. |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Rikkaat persikan ja aprikoosin harmoniset luovat raikkaan ja hedelmäisen aromin tähän harmoniseen hajuvesikoostumukseen. Pehmeä ja kermainen ruusun tuoksu vuorottelee syvän tuoksun kanssa, joka virkistää kermaisella ja magnolian ja tuberoosin ominaisuuksilla. Ripaus vihreää päärynää lisää miellyttävää raikkautta tämän ruusun syvään tuoksuun. Pohjassa mausteisuus kohtaavat jasmiinin kukkaiset nuotit.Aromin maksimivoimakkuus: keskipäivällä, iltaisin. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)


-600x600.jpg)
 - Kopie copy-600x600.jpg)







-600x600.jpeg)

-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)




-600x600.jpeg)