
DUFTWOLKE® "Duftwolke"
Kuvaus
Duftwolke® on korkea teehybridiruusu, jolla on suuret, korallipunaiset, runsaasti tuoksuvat kukat. Se kukkii toistuvasti, kasvaa ~120 cm korkeuteen ja sopii erinomaisesti pensasistutuksiin ja leikekukiksi — palkittu klassikko, joka tunnetaan voimakkaasta tuoksustaan.
- Saatavilla: 18
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Tarvitaan erittäin hyvä, hyvin harkittu istutuspaikka; On taipumus olla herkkä ruskealle täplälle. |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kirkkaan punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-600x600.jpeg)


-600x600.jpg)
 - Kopie copy-600x600.jpg)







-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)




-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)