
HEIMATMELODIE®
Kuvaus
Heimatmelodie® on kirkas floribunda-ruusu, joka kasvaa ~80–100 cm korkeuteen. Sillä on keskikokoiset (8–10 cm) kaksivärisiä kukkia — tummanpunaisia yläpuolelta ja hopeanharmaan punaisia alapuolelta —, jotka sijaitsevat kiiltävän tummanvihreän lehvästön taustalla. Erinomaisesti tauteja kestävä ja kukkii runsaasti toistuvasti kesäkuusta syksyyn; antaa pensasryhmille tai reunuksille kirkkaan kontrastin.
- Saatavilla: 2
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Tummanvihreä, kiiltävä lehti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkkaan pinkki kermanvalkoisilla reunoilla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |










-600x600.jpeg)








-600x600.jpeg)

