



ROTKÄPPCHEN®
Kuvaus
Rotkäppchen® on rehevä floribunda-ruusu Kordes-lajikkeesta. Se kasvaa noin 70–90 cm korkeaksi ja 40–60 cm leveäksi. Kukat ovat keskikokoisia, hyvin täyteläisiä, tummanpunaisia ruusuke-muotoisia kukkia (~6–8 cm halkaisijaltaan), jotka muodostuvat tertuissa ja toistuvat kesäkuusta lokakuuhun. Sillä on kiiltävänvihreät lehdet, kevyt, makea tuoksu ja erinomainen taudinkestävyys. Erinomaisesti sopii pensasistutuksiin, kontteihin tai massaistutuksiin, ja ihanteellinen vaatimattomaan "satu"-ruusunäyttelyyn.
- Saatavilla: 42
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kukat eivät haalistu auringossa |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Tummanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |










-600x600.jpeg)








-600x600.jpeg)

