

RUNOUS®
Kuvaus
'Poetry®' on kaunis vaaleanpunainen floribunda-ruusu, jonka esitteli Kordes. Se kasvaa siistiksi, pystykasvuiseksi pensaaksi noin 80–100 cm korkeuteen kiiltävillä, tummanvihreillä lehdillä. Kukat ovat keskikokoisia (~8 cm), puolitäytteisiä maljoja pehmeästi liuskaisilla terälehdillä hellästi vaaleanpunaisessa värissä, joka haalistuu iän myötä. Se kukkii toistuvasti kesän alusta pakkasiin asti, tuoksuu herkästi ja on erittäin kestävä tauteja vastaan. Sen runsaat kukkaterttunsa tekevät siitä erinomaisen istutuksiin, reunuksiin ja leikkokukkaviljelmiin.
- Saatavilla: 129
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Voimakkaasti kasvava floribunda, jossa pensasruusulle ominainen rakenne, erinomainen taudinkestävyys, runsaat kukinnot. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |










-600x600.jpeg)








-600x600.jpeg)

